Smūgis į hipertenziją, Ankstyvi požymiai, kurie byloja apie didelį kraujospūdį

Arterinė hipertenzija blogina smegenų veiklą.
Ką daryti? Teksto dydis: spal.
Ką daryti ir kaip padėti sau išsaugant smegenų veiklą? Arterinė hipertenzija — liga, dėl kurios gali ištikti ne tik insultas, širdies infarktas, sutrikti inkstų veikla, bet ir liga, kuri turi įtakos galvos smegenų veiklai.
Galvos smegenų kraujotakos ligos — plati sutrikimų grupė, kuri apima ūminius susirgimus, kaip insultas, ir lėtinis kraujotakos sutrikimas, palaipsniui kenkiančius galvos smegenų struktūroms, atsakingoms už darnų funkcionavimą, dėl gydant hipertenziją ir širdies nepakankamumą vystosi jų funkcijos blogėjimas ir pažinimo funkcijų silpnėjimas.
Arterinė hipertenzija viena iš dažniausių rizikos veiksnių galinčių sąlygoti pažintinių funkcijų blogėjimą ar spartinti demencijos atsiradimą. Sutrikusias pažintines funkcijas senatvėje sąlygoja ir ypač blogina AH atsiradusi dar vidutinio amžiaus pacientams m 1.
Nekontroliuojama AH sukelia tiek stambiųjų, tiek smulkiųjų kraujagyslių pažeidimus, skatina aterosklerozės vystymąsį. Vykstant kraujagyslių sienelės pakitimams, pakinta stambiųjų kraujagyslių standumas, kraujo tekėjimo savybės, sutrinka smegenų barjero veikla.
Kraujagyslinis pažinimo smūgis į hipertenziją sutrikimas apima visą spektrą pažintinių funkcijų sutrikimų, t. Žmonės su tokiais struktūriniais pakitimais pradžioje neblogai tvarkosi kasdienėje veikloje, nors atliekant specializuotus testus jau gali būti stebimi ryškūs nukrypimai nuo normos.
Registracija internetu Arterinė hipertenzija, dar žinoma kaip aukštas kraujo spaudimas, yra dažna būklė, kai iš širdies tekantis kraujas dideliu slėgiu spaudžia arterijų sieneles, ilgainiui galinti sukelti sveikatos problemų, pavyzdžiui, širdies ligas. Kraujospūdį lemia tiek širdies pumpuojamas kraujo kiekis, tiek arterijų atsparumas kraujo tėkmei.
Progresuojant kraujotakos sutrikimui pacientai ima skųstis nuotaikos nebuvimu, bendru sulėtėjimu, sunkumais atlikti kai kuriuos rutininius darbus. Tiriant pacientus neurologiškai gali būti stebimas smūgis į hipertenziją tik pažintinių funkcijų pakenkimas, tačiau kartu ir ankstyvas eisenos sutrikimas eina mažais žingsneliais, netvirtaiparkinsonizmas, nestabilumas, dažni griuvimai, dažnas šlapinimasis ar šlapimo nelaikymas bei asmenybės ir nuotaikos kaita: valios sutrikimas, depresija, emocinis labilumas.
Hipertenzija turi aiškų ryšį su blogėjančiu abstrakčiu mąstymu, prastomis vykdomosiomis funkcijomis, lėtėjančiu mąstymu, kur kas rečiau, atminties sutrikimais. Kodėl tai yra svarbu? Pacientams turintiems kraujagyslinį lengvą kognityvinį sutrikimą, koregavus tokius rizikos veiksnius, kaip arterinė hipertenzija, nutukimas, rūkymas ir panašiai, taip pat gerinant galvos smegenų kraujotaką medikamentais, galima tikėtis pažinimo funkcijų blogėjimo sustabdymo ar net iš dalies grįžtamo proceso.
Ieškoti Klastingesnis už vėžį širdies smūgis. Kas padėtų išvengti?
Kaip anksčiau minėta, mažinant rizikos veiksnius, įskaitant AH korekciją, kol nepasiektas demencijos laipsnis, galima Alzheimerio ligos paplitimą sumažinti net iki 30 proc2. Kraujagyslinių rizikos veiksnių mažinimas, gyvenimo būdo korekcija bei galvos smegenų kraujotakos gerinimas, neretai gali ne tik gerinti bendrą savijautą, emocinę būklę, padeda išvengti ne tik insulto, bet ir išsaugoti pažinimo funkcijas.
Kreipkitės į savo gydytoją, jis Jums padės rasti geriausius sprendimus išsaugant nepakitusią smegenų veiklą kuo ilgesnį laiką.
Elektros smūgiai Vyrui implantuotas specialus kardioelektrostimuliatorius padėjo ne kartą užbėgti nelaimei už akių. Pasaulyje stebima širdies nepakankamumo epidemija, pacientai skaičiuojami milijonais.
Autorė - gyd. Midlife vascular risk factor exposure accelerates structural brain aging and cognitive decline. Raktiniai žodžiai.